Будувати дороги стане простіше: Верховна Рада прийняла за основу законопроект №2680

Ви зараз переглядаєте Будувати дороги стане простіше: Верховна Рада прийняла за основу законопроект №2680

19 травня Верховна Рада 227 голосами прийняла за основу законопроект №2680, який передбачає спрощену процедуру початку проведення капітального ремонту та реконструкції автомобільних доріг з середніми (СС2) або значними (СС3) класами наслідків або підлягають оцінці впливу на навколишнє середовище.

Новий порядок ліквідує необхідність отримання дозволів на відповідні будівельні роботи, даючи можливість компаніям лише повідомляти держоргани про початок будівництва.

Згідно з нинішнім законодавством, проведення зазначених категорій будівельних робіт необхідно узгоджувати в держорганах архітектурно-будівельного контролю. Після реєстрації заяви дозвіл повинний бути виданий протягом 10 робочих днів. Виняток даної норми створить сприятливі умови для поліпшення стану автодоріг в Україні, сказано в пояснювальній записці до законопроекту.

Крім того, законопроект пропонує скасувати передбачену законом «Про архітектурну діяльність» необхідність узгодження з головним архітектором містобудівного та архітектурного проектного рішення об’єктів, розташованих в історичній частині міста, історичних ареалах, на магістралях та площах загальноміського значення.

Як зазначається, дані вимоги суперечать ст. 7 цього ж закону, де зазначено, що проектна документація на будівництво об’єктів, розроблена відповідно до містобудівних умов і обмежень щодо забудови, не підлягає погодженню з органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, органами охорони культурної спадщини, державної санітарно-епідеміологічної служби та природоохоронними органами .

Посилання на джерело