Чому «раптом» так дорого?

Ви зараз переглядаєте Чому «раптом» так дорого?
  • Категорія запису:Новини

Чому «раптом» так дорого?

Після зміни наприкінці 2023 року державних будівельних норм (ДБН) вартість будівництва укриттів в Україні збільшилася у рази. Це – об’єктивний факт, а не чиїсь бажання або небажання.

Стіни споруд відтепер повинні бути товщими, армування – більшим, поріг навантаження суттєвішим, а простору для дітей, якщо йдеться про шкільні укриття, має стати у 2,5 рази більше на кожну дитину.

До того ж шкільні укриття повинні мати подвійне призначення – бути не лише будовою захисту, а й, водночас, повноцінним простором для нормального навчання школярів.

Президент Національного експертно-будівельного альянсу України ВІКТОР ЛЕЩИНСЬКИЙ:

– На моє переконання, до нинішніх реалій усім варто ставитись виважено, що називається, «з холодною головою». Нині нікому не просто. Дорожчає усе, ми це відчуваємо.

Якщо ж виникають питання або з’являються певні сумніви стосовно кошторису, строків, порядку реалізації тих чи інших безпекових об’єктів, то в Україні є відповідні структури й організації, які здатні фахово (!) роз’яснити суть справ й автоматично знівелювати різного роду маніпуляції та притягнуті за вуха «роздуми», котрі часто не мають під собою жодного належного підґрунтя.