Експерти обговорили, як мінімізувати корупційні ризики у процедурі експертизи проєктів

Ви зараз переглядаєте Експерти обговорили, як мінімізувати корупційні ризики у процедурі експертизи проєктів

Сьогодні взяли участь в експертному обговоренні, організованому  урядово-громадською ініціативою Разом проти корупції

Говорили про те, якими є наявні недоліки та як удосконалити регуляцію, мінімізувати корупційні ризики у процедурі експертизи проєктів будівництва.

В онлайн-дискусії взяли участь представники громадянського суспільства у сфері будівництва, експертних організацій, експерти будівельної галузі. У зустрічі передусім йшлося про корупцію і порушення у сфері експертизи проєктів будівництва. Організатори представили цікаве дослідження причин корупції та шляхів їх подолання.

Зокрема, причинами порушень на експертному ринку називають відсутність галузевого контролю експертної діяльності (з боку саморегулівних організацій), закритість експертних звітів та додатків до них, недостатня конкретизованість у законодавстві понять «позитивний» та «негативний» експертний звіт, відсутність розмежування між досвідом експертів та категорією складності об’єктів, коли експерти без належного досвіду можуть братися за експертизу будь-якого рівня складності та багато інших чинників.

Одним із шляхів вирішення проблем корупції у цій сфері експерти вбачають в переведення експертного звіту виключно в цифровий формат. Про це вже давно говоримо ми, і навіть розробили інструмент, який дозволяє експертним організаціям переводити свої звіти у електронну форму. Про що ще раз нагадав виконавчий директор Альянсу Олександр Пєтушков.

Іншими інструментами можуть бути закріплення чіткої спеціалізації та вимог щодо допуску до проведення експертизи експертів відповідного кваліфікаційного рівня, встановлення чіткого порядку та критеріїв для позбавлення експертів кваліфікаційних сертифікатів та інше.

Серія експертних обговорень, що стосуються різних напрямків співпраці із Мінрегіоном, продовжуватиметься протягом усього тижня, і стосуватиметься багатьох актуальних питань будівельної галузі.

Нагадуємо, що 19.01 о 12.00 та 16.00 відбудуться обговорення на теми:

1) Оптимальні процедури атестації та позбавлення сертифікатів відповідальних виконавців.

2) Виявлення та розгляд зловживань та недоліків у роботі експертів, які здійснюють експертизу проєктів будівництва.

За посиланням: — презентація, що обговорювалась під час зустрічі; — проєкти змін до нормативно-правових актів (Постанова КМУ №560, Наказ Мінрегіону №204) https://drive.google.com/drive/u/0/folders/1JfIGrSGDyMd7FlhNbKS5tfQSgkzLb9v6