Мінрегіон планує скасувати необхідність коригування проектної документації у зв’язку з введенням у дію нових норм

Ви зараз переглядаєте Мінрегіон планує скасувати необхідність коригування проектної документації у зв’язку з введенням у дію нових норм

Мінрегіоном, з метою удосконалення порядку коригування, розроблення та оформлення проектної документації на будівництво об’єктів відповідно до сучасних вимог щодо розвитку інформаційних технологій та прискорення реалізації проектів будівництва, розроблено проект Наказу про внесення змін до Порядку розроблення проектної документації на будівництво об’єктів

Проектом наказу пропонується:

  • скасування вимоги стосовно необхідності коригування затвердженої проектної документації на будівництво об’єкта у зв’язку з введенням нових нормативних документів, якщо дозвільні документи на виконання підготовчих та будівельних робіт по такому об’єкту не отримані;
  • розроблення, оформлення та передачу замовнику проектної документації на будівництво об’єктів у вигляді електронних документів.

Потрібно зазначити, що норма про необхідність коригування проектної документації, у зв’язку з введенням нових норм (а саме зміни до пп. 15.5 п. 15 Порядку), набрала чинності кілька місяців тому — 02.07.2019 року, і тепер положення про те, що “на об’єкти будівництва, проектна документація на які затверджена відповідно до Порядку, підлягає коригуванню у зв’язку з введенням в дію нових нормативних документів, якщо щодо таких об’єктів не отримано документи, які дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт” планують скасувати. Хоча, на мою думку, більш логічним було б внесення змін у вказаний підпункт.

З одного боку, це дійсно логічний крок, який надасть можливість уникнути додаткових витрат, пов’язаних з коригуванням затвердженої проектної документації на будівництво об’єкта, будівництво якого вже розпочато або завершено.

А з іншого боку, проектом Наказу пропонується скасувати і положення, яке передбачає обов’язковість коригування проектної документації у зв’язку з введенням в дію нових нормативних документів щодо об’єктів, на які не отримано документи, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, а проектна документація на які затверджена відповідно до Порядку.

Таким чином, навіть після того, як набрали чинності нові норми, зокрема, щодо підвищення вимог безпеки: забезпечення механічного опору та стійкості (міцності), електро- , вибухо- , пожежобезпечності, енергоефективності об’єкта та вимог нормативів з питань створення умов для безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, але проектна документація на будівництво об’єкту була затверджена багато років тому (розроблена за «старими» нормами), і при цьому документи на початок виконання будівельних робіт не було отримано, а роботи, відповідно, не розпочато, замовники/забудовники зможуть будувати об’єкти, які не відповідають чинним на сьогодні нормам!

На мою думку, проект Наказу Мнірегіону повинен передбачати не повне виключення абзацу 2 підпункту 15.5 п. 15 Порядку, а його зміну. Наприклад, якщо проектна документація вже затверджена, а дозвільні документи не отримано протягом трьох/шести місяців з моменту такого затвердження (або отримання висновку експертизи), а також у випадках, якщо з моменту затвердження проекту (або отримання висновку експертизи) пройшло більше дванадцяти місяців (і дозвільні документи не отримано), то така проектна документація підлягає обов’язковому коригуванню, у випадках, коли таке коригування зумовлено підвищенням у нових нормативних документах наступних вимог безпеки: забезпечення механічного опору та стійкості (міцності), електро- , вибухо- , пожежобезпечності, енергоефективності об’єкта та вимог нормативів з питань створення умов для безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Або внести зміни до абзацу 3 підпункту 15.5 п. 15 Порядку, якими зазначити, що проектна документація на об’єкти будівництва, будівельні роботи на яких не розпочато, або побудовані повністю або частково відповідно до затвердженого проекту, не підлягає коригуванню у зв’язку з введенням нових нормативних документів, за винятком випадків, коли таке коригування зумовлено підвищенням у нових нормативних документах таких вимог безпеки: забезпечення механічного опору та стійкості (міцності), електро-, вибухо-, пожежобезпечності, енергоефективності об’єкта та вимог нормативів з питань створення умов для безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення..

Автор: Юрій Брикайло, DREAMDIM