Мінрегіон прийме близько 150 нових кошторисних норм з ціноутворення в будівництві

Ви зараз переглядаєте Мінрегіон прийме близько 150 нових кошторисних норм з ціноутворення в будівництві

Мінрегіон активно готується прийняти близько 150 кошторисних норм з ціноутворення у будівництві

Зокрема, 15 червня підписано наказ, яким затверджені 22 збірники кошторисних норм щодо ремонтно-будівельних робіт та експлуатації будівельних машин і механізмів.

Найближчим часом планується затвердити збірники норм на будівельні роботи. Про це повідомила заступниця Міністра розвитку громад та територій України Наталія Козловська.

Усі ці дії є частиною процесу впровадження Закону України «Про ціни та ціноутворення».

Також заступниця Міністра зазначила, що на виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про стандартизацію» Мінрегіон розробив Порядки щодо застосування кошторисних норм та нормативів з ціноутворення при визначенні вартості будівництва та щодо застосування кошторисних норм та нормативів з ціноутворення при визначенні вартості проєктних, науково-проєктних, вишукувальних робіт та експертизи проєктної документації на будівництво.

«Ці Порядки вже пройшли погодження з центральними органами виконавчої влади і наразі готуються до направлення до Мін’юсту на державну реєстрацію, після чого їх буде опубліковано на сайті Мінрегіону», – пообіцяла Наталія Козловська.

Учасники Секції підтримали пропозицію Мінрегіону, що до моменту затвердження цих Порядків, визначення вартості будівництва, вартості проєктних, науково-проєктних, вишукувальних робіт та експертизи проєктної документації на будівництво здійснюватиметься з використанням чинних Правил визначення вартості будівництва (ДСТУ Б Д.1.1-1:2013) та Правил визначення вартості проєктно-вишукувальних робіт та експертизи проєктної документації на будівництво (ДСТУ Б Д.1.1-7:2013), а також  ресурсних елементних кошторисних норм на відповідні види будівельних робіт.

Рішення про це буде затверджено президією Науково-технічної ради Мінрегіону.

За інформацією Мінрегіону