Онлайн-марафон «Стан та перспективи розвитку будівельної галузі 2020». День експертизи проектної документації

Ви зараз переглядаєте Онлайн-марафон «Стан та перспективи розвитку будівельної галузі 2020». День експертизи проектної документації

Цього тижня відбувається наймасштабніша подія 2020 року у будівельній галузі — Всеукраїнський онлайн-марафон «Стан та перспективи розвитку будівельної галузі 2020»

Серед співорганізаторів та інформаційних партнерів цього поважного заходу — Національний експертно-будівельний альянс України. Під час Марафону авторитетні спікери та сотні учасників з усієї країни обговорюють найактуальніші проблеми будівельної галузі.

17 червня у другій половині дня обговорювалась тема  «Експертиза проєктів будівництва». Модерували дискусію президент Національного експертно-будівельного альянсу України Віктор Лещинський та виконавчий директор Олександр Пєтушков. У своєму вступному слові Віктор Лещинський наголосив на важливості співпраці між експертними організаціями у вирішенні спільних проблем та у переході до саморегулювання в галузі.

З фаховими презентаціями виступили представники Мінрегіону та кількох потужних експертних організацій. Зокрема, Національний експертно-будівельний альянс України представили виконавчий директор ПНВП «СПЕКТР» Роман Сиромятніков, начальник сектору з проведення експертизи компанії «ПРОЕКСП» Володимир Ніколін, провідний експерт Василь Бачинський.

Окремо варто згадати групу компаній WIN Experts, що підтримала проведення цього дня марафону.  WIN Experts — це новий бренд, який покликаний бути взірцем в експертно-проєктному напрямку, своєрідним «знаком якості» щодо проєктної документації та високого стандарту будівництва по всій Україні. Під час марафону WIN Experts представляв директор з продажів Дмитро Садиков.

Коротко підсумовуємо теми, які обговорювалися, і результати цієї частини Марафону:

1. Низька якість проєктної документації, необхідність запровадження освітніх ініціатив для молодих спеціалістів;

2. Демпінг на ринку експертних послуг, нарікання учасників ринку на якість експертних звітів. Учасники наголосили на необхідності запровадження ринкового нагляду з боку громадських об’єднань, до яких входять експертні організації та представники контролюючих органів;

3. У ході дискусії учасники домовились створити експертну групу на базі Громадської ради при Мінрегіоні для обговорення проблематики експертного середовища та пошуку вирішення ряду проблемних питань на регулярній основі;

4. Необхідно і надалі активно впроваджувати цифрові технології в галузі експертизи. Зокрема, йшлося про вже існуючий практичний механізм переведення експертних висновків у цифровий формат та систему захисту експертних висновків за допомогою унікальних DataMatrix-кодів за технологією Blockchain.

Цифрову трансформацію галузі необхідно продовжувати!

Будівельний Марафон триватиме до кінця цього робочого тижня, а також продовжиться 23 та 30 червня. Приєднуйтесь, буде цікаво!