У дорожньому будівництві тепер будуть застосовуватися відходи виробництва

Ви зараз переглядаєте У дорожньому будівництві тепер будуть застосовуватися відходи виробництва

У дорожньому будівництві найближчим часом почнуть використовуватися металургійні шлаки, золи виносу та інші виробничі відходи — про це заявив міністр інфраструктури Владислав Криклій, коментуючи прийняте Кабміном розпорядження «Про застосування відходів виробництва в дорожньому будівництві»

«Таке рішення Уряду, зокрема, дозволяє уникнути залежності від імпорту з Російської Федерації будівельних матеріалів, зокрема, бітуму. Це також дозволить економити кошти під час дорожніх робіт, якість при цьому буде на належному рівні », — зазначив Владислав Криклій.

«Вже напрацьована база нормативно-технічних документів, що враховують як вітчизняний, так і європейський досвід в цьому питанні. Ці норми регламентують вимоги до технологічних процесів і складовим дорожнього бетону, головним з яких є застосування виключно високоякісного портландцементу, а також безпосередньо металургійних шлаків », — підкреслив міністр.

Відтепер при здійсненні державних закупівель робіт з будівництва та послуг з поточного ремонту автомобільних доріг загального користування обов’язково передбачатиметься застосування нецінової критерію «Заходи щодо захисту навколишнього середовища» з питомою вагою не менше 10%.

У договорах на будівництво, поточний ремонт автомобільних доріг загального користування у Запорізькій, Донецькій, Луганській, Дніпропетровській, Миколаївській, Кіровоградській областях буде передбачатися використання відходів виробництва (металургійних шлаків, зол віднесення і т.д.), що відповідають нормативним документам.

На сьогодні ціновий критерій залишався єдиним критерієм, застосовується замовниками при виконанні ремонтно-будівельних робіт на автомобільних дорогах загального користування для визначення підрядних організацій.

Таке рішення повинно поліпшити екологічну ситуацію — відходи будуть не забруднювати навколишнє середовище, а «працювати» на користь суспільства.

За матеріалами BuildPortal