У Prozorro заявили, що система допомогла заощадити 100 млрд грн.

Ви зараз переглядаєте У Prozorro заявили, що система допомогла заощадити 100 млрд грн.

За чотири роки роботи система публічних закупівель Prozorro заощадила українським платникам податків 100 млрд гривень. Про це повідомляється на сайті Prozorro

Показник економії рахується як різниця між початковою вартістю закупівлі та сумою підписаного договору після аукціону.

У грошовому еквіваленті найбільше заощадили в Київській (45,5 млрд), Львівській (5,7 млрд), Дніпропетровській (5,1 млрд), Харківській (4,5 млрд) та Одеській (3,8 млрд) областях. Це значною мірою пов’язано з більшою кількістю державних установ у цих областях та, відповідно, більшим обсягом закупівель, йдеться в повідомленні.

Якщо рахувати економію у відсотковому еквіваленті як різницю між початковою вартістю всіх закупівель регіону та підписаними договорами після результатів аукціону, то найбільш економними областями виявилися Тернопільська (10,6%), Чернівецька (6,59%), Івано-Франківська (6,52%), Житомирська (6,15%) та Львівська (6,05%).

Зараз в системі зареєстровано понад 200 тисяч підприємців. Близько 90% зареєстрованих підприємств в Prozorro — малий та середній бізнес. Загальна кількість торгів з часу запуску системи перевищує 4 млн.

Нагадаємо, з 19 квітня 2020 року набуває чинності нова редакція закону про публічні закупівлі, яка передбачає підвищення відповідальності за порушення у закупівлях та штрафи від 25 тисяч грн для закупівельників до 170 тисяч грн для керівників державних установ.

За матеріалами Build Portal