У Вінниці відбувся черговий семінар Альянсу

11 лютого у Вінниці відбувся черговий семінар з актуальних питань проектування, експертизи проектно-кошторисної документації та будівництва, проводити які для Національного експертно-будівельного альянсу України стало вже доброю традицією

Слухачами семінару стало більше сотні представників об’єднаних територіальних громад, проектних організацій, профільних працівників районних державних адміністрацій Вінницької області, Вінницької міської ради, архітектурна та будівельна спільнота.

Традиційно на початку заходу учасників привітав президент Національного експертно-будівельного альянсу України Віктор Лещинський, який зазначив, що за два роки Альянс провів семінари в 14-ти регіонах України, Вінниччина – п’ятнадцятий.

«Ми тут удруге і відчуваємо потужні зміни та потребу у знаннях про зміни в будівельній галузі, нові технології», — відмітив Віктор Лещинський.

Серед  доповідачів на семінарі виступив головний архітектор Вінницької області Леонід Гужва з темою про містобудівну документацію як необхідну умову успішного розвитку об’єднаних громад. Про діяльність Національного експертно-будівельного альянсу України розповів виконавчий директор Олександр Пєтушков.

Велику зацікавленість аудиторії викликав виступ Володимира Ніколіна, начальника сектору з  проведення експертизи ТОВ «ПРОЕКСП», який зробив огляд змін у містобудівному законодавстві.

Про важливість будівельної судової експертизи та інструментальне обстеження будівель розповів  Роман Сиромятніков, директор будівельної експертизи СПЕКТР. Запорукою довговічності та енергоефективності будівель є якісні будівельні матеріали та технології. Спікерів у цій тематиці було двоє: Шимон Даніель, заступник директора з технічних питань ТОВ «ІТУМ», який показав переваги застосування інноваційних гідроізоляційних матеріалів при капітальних та поточних ремонтах покрівель, та Юрій Сагіров, представник компанії «Фомальгаут-Полімін» — виробника сухих будівельних сумішей.

Практика використання 3D сканування в обстеженні будівель і споруд та моніторингу під час будівництва та експлуатації поширена в найрозвиненіших країнах світу. Вона, зокрема, допомагає зберігати унікальні пам’ятки архітектури та відтворювати їх до деталей, як це було після пожежі у соборі Нотр Дам де Парі.

Саме цим займається партнер Альянсу — компанія «ScanyWELL». Генеральний директор цієї компанії  Геннадій Прощенко розповів про застосування практики 3D сканування в Україні.

Дуже важлива тема — тендери. Як для тих, хто їх оголошує, так і для тих, хто у них бере участь. Новини законодавства, особливості проведення процедур, оскарження, виконання тендерних договорів — про все це на семінарі у Вінниці розповіли постійний партнер Альянсу —  ТОВ «ІНТЕЛЕКТ КОНСАЛТ ГРУП», а саме представник компанії Денис Панченко та юрист Василь Бартко, експерт Національного експертно-будівельного альянсу України.

Будівництво повинно бути безпечним! На цьому наголошує наш партнер — журнал «Охорона праці і пожежна безпека». Його представниця, в.о. головного редактора Олександра Дзюба наводить справді невтішні цифри. Будівельна галузь — одна з найтравматичніших в Україні!

Але нам усім разом під силу це змінити. Працюємо разом заради розвитку та безпеки в будівництві! Наприкінці заходу президент Альянсу Віктор Лещинський представив аудиторії представника Національного експертно-будівельного альянсу України у Вінницькій області Сергія Прохорова та закликав усіх до співпраці на благо будівельної галузі.

Семінар організовувався за сприяння Вінницької обласної державної адміністрації. Представник Альянсу у Вінницькій області Сергій Прохоров подякував заступнику голови Вінницької ОДА Олександру Піщику за підтримку. Сподіваємося на подальшу співпрацю! Працюємо разом заради розвитку!

Буклет