Україні МВФ виділить 5 млрд доларів

Ви зараз переглядаєте Україні МВФ виділить 5 млрд доларів

Рада директорів МВФ затвердила програму співпраці з Україною на 5 мільярдів доларів. Програма розрахована на 18 місяців.

Про це йдеться в повідомленні на сайті Міжнародного валютного фонду та в заяві президента України Володимира Зеленського.

«Виконавча рада МВФ затвердила сьогодні програму Stand-By (SBA) для України з фінансуванням, еквівалентним 3,6 млрд SDR (близько 5 млрд доларів. – ЕП). Затвердження програми дозволяє здійснити негайне виділення еквіваленту 1,5 млрд SDR (приблизно $2,1 млрд)», – зазначається в повідомленні на сайті фонду.

«Україна отримає перший транш від МВФ у розмірі 2,1 млрд дол. Це на 200 млн дол більше, ніж планувалося спочатку. Нова програма допоможе подолати виклики, спричинені COVID19. У складний час МВФ доводить, що є надійним партнером», – зазначив Володимир Зеленський.

«Нова програма має допомогти Україні вирішити проблеми, пов’язані з пандемією COVID-19, через підтримку платіжному балансу та бюджету, підтримку сьогоднішніх досягнень та просування ключових структурних реформ. Щоб надати Україні можливість повернутися до зростання, коли криза закінчиться», – зазначається в повідомленні МВФ.

«Заходи України із стабілізації економіки за останні 5 років були сильними. Однак необхідно зробити більше зусиль для реформ, щоб забезпечити міцне та всеосяжне зростання», – наголошується в заяві фонду.

Голова МВФ Крісталіна Георгієва так само відзначила успішні кроки України, але наголосила, що впровадження реформ було нерівномірним.

«Обґрунтована фіскальна та грошово-кредитна політика після кризи 2014-2015 років призвела до різкого зменшення зовнішніх та внутрішніх дисбалансів в Україні. Державний борг пішов на зниження, інфляція знизилася, а міжнародні резерви відновилися.

Хоча зростання відновилося, впровадження реформ було нерівномірним, а для створення більш динамічної та конкурентоспроможної економіки буде потрібно стійке впровадження структурних реформ», – зазначила Георгієва.

«Програма буде зосереджена на забезпеченні середньострокової фіскальної стійкості, збереженні незалежності центрального банку та гнучкому обмінному курсі, а також на підвищенні фінансової стабільності при відшкодуванні витрат за рішеннями банків», – додала вона.

Посилання на джерело