Відбувся вебінар «Актуальні питання планування території ОТГ»

Ви зараз переглядаєте Відбувся вебінар «Актуальні питання планування території ОТГ»

Національний експертно-будівельний альянс України спільно з Всеукраїнською Асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація ОТГ» 7 жовтня провели вебінар «Актуальні питання планування території ОТГ» для представників об’єднаних територіальних громад

Метою заходу було ознайомити його учасників із актуальними змінами до нормативно-правової бази у сфері просторового планування територій громад.

Основні питання стосувалися розробки Комплексних планів просторового розвитку територій об’єднаних територіальних громад. Це новий вид містобудівної документації, який має статус не тільки, власне, містобудівної, а й ще документації із землеустрою.

Кожна об’єднана територіальна громада, аби розвиватися гармонійно та послідовно, повинна буде створити для себе такий Комплексний план просторового розвитку, і звісно, що у громад виникає маса питань з цього приводу.

На початку вебінару його учасників привітав президент Національного експертно-будівельного альянсу України Віктор Лещинський. Він розповів про ініціативу Альянсу, яка передбачає спільно з Асоціацією об’єднаних територіальних громад створити Центр консультування з питань будівництва, проєктування та експертизи.

Це необхідно, аби надавати громадам допомогу у розробці містобудівної документації та інших питаннях, які стосуються будівництва та архітектури. «Ми створимо всеукраїнський хаб, який допомагатиме громадам розбудовувати їхні території, переймати досвід інших, отримувати безкоштовні консультації від найкращих  експертів будівельної галузі» — зазначив Віктор Лещинський.

В ході вебінару перед учасниками виступили Алла Плешкановська, доктор технічних наук, професор, член-кореспондент Української Академії архітектури, член Спілки Архітекторів та Спілки урбаністів України, сертифікований Головний архітектор проєктів, директор ПП «Інститут Урбаністики», Віталій Оксюковський, заслужений архітектор України, провідний експерт Національного експертно-будівельного альянсу України, Сергій Білоус, представник ДП «Український державний науково-дослідний інститут проектування міст «ДІПРОМІСТО».

Модерували зустріч Євгеній Шаповалов, модератор секторальної платформи «Економіка та інвестиції» Асоціації ОТГ та Олександр Пєтушков, виконавчий директор Національного експертно-будівельного альянсу України.

Спікери, які брали участь у вебінарі, намагалися найбільш повно розкрити тему та відповісти на максимальну кількість запитань аудиторії.

Зокрема йшлося про місце комплексного плану просторового розвитку території ОТГ в загальній структурі містобудівної документації, його взаємозв’язок з іншими видами документації місцевого рівня, про специфіку документу, про те, як зробити цей документ не формальним, а специфічним, унікальним для кожної громади, про етапи розроблення, вибір виконавця та багато інших аспектів.

В процесі вебінару виникало багато запитань, які стосувалися вартості майбутнього Комплексного плану, адже громадам необхідно закласти його вартість у бюджет на наступний рік.

Також звучали запитання щодо потреби створення Генеральних планів окремих населених пунктів в зв’язку зі змінами в законодавстві, необхідності  експертизи Комплексних планів та інші. Кількість запитань, що виникали, і які ще виникатимуть, ще раз показали актуальність спільної ініціативи Асоціації ОТГ та Альянсу — створити Консультаційний центр, на базі якого громади зможуть отримувати відповіді на свої запитання.

Разом заради  розвитку!

Переглянути вебінар можна за посиланням