Відкриття Всеукраїнського он-лайн-марафону «Стан та перспективи розвитку будівельної галузі 2020»

Ви зараз переглядаєте Відкриття Всеукраїнського он-лайн-марафону «Стан та перспективи розвитку будівельної галузі 2020»

Сьогодні відбулось відкриття Всеукраїнського он-лайн-марафону «Стан та перспективи розвитку будівельної галузі 2020», організованого Громадською радою при Мінрегіоні, серед співорганізаторів якого є і Національний експертно-будівельний альянс України.

Серед тих, хто вітав слухачів і учасників Марафону – перший заступник Міністра розвитку громад та територій України Василь Лозинський, народний депутат України Олена Шуляк, голова Громадської ради при Мінрегіоні Павло Міхайліді, президент Національного експертно-будівельного альянсу України Віктор Лещинський та багато інших важливих гравців у галузі будівництва.

У своєму вітальному слові Віктор Лещинський окреслив кілька важливих тенденцій, які відбуваються зараз у сфері будівництва і які є у фокусі уваги Національного експертно-будівельного альянсу України.

Перше – це повсюдна діджиталізація. Альянс, зокрема, напрацював дві цифрові ініціативи для сфери експертизи: цифровий захист експертних звітів та переведення експертного звіту в цифровий формат. Ініціативи вже впроваджуються у кількох експертних організаціях і скоро ними зможуть скористатися всі бажаючі.

Друга тенденція – особлива актуальність в сучасних реаліях одного з видів експертизи, а саме – судово-технічної експертизи, яка покликана бути «арбітром» між замовником та виконавцем та потужною доказовою базою як у судових справах, так і досудових розглядах.

Також президент Альянсу підкреслив важливість нової ініціативи нинішнього уряду – реконструкцію «хрущівок», яка є непростим викликом як для влади, так і для всієї будівельної спільноти. Тим не менш, це проблема, яку потрібно спільно вирішувати, адже йдеться про комфортне і безпечне житло для тисяч українців.

Окрім того, Віктор Лещинський згадав державну програму «Велике будівництво», зокрема, будівництво та реконструкцію доріг та роль Мінрегіону у системному та ефективному впровадженні цієї програми.

Наступним етапом «Великого будівництва» президент Альянсу Віктор Лещинський бачить «велике підземне будівництво» — реконструкцію комунальних мереж, які знаходяться у зношеному стані і потребують негайної заміни.

Наостанок Віктор Лещинський зауважив, що такі фахові заходи, як Марафон, потрібно проводити на регулярній основі, аби усі, хто пов’язаний з будівництвом, мали ефективну площадку для комунікації, яка б допомагала їм швидше і якісніше впроваджувати важливі для нашої країни проєкти.