Віктор Лещинський: про стан та перспективи будівельного ринку

Ви зараз переглядаєте Віктор Лещинський: про стан та перспективи будівельного ринку

19 травня президент Національного експертно-будівельного альянсу України Віктор Лещинський відповідав на запитання журналістів телеканалу «Перший Діловий» стосовно актуальних питань будівельного ринку, його теперішнього стану та перспектив.

Пропонуємо кілька тез цього інтерв’ю стосовно найактуальніших питань.

Щодо прогнозованого Держстатом падіння будівельного ринку

Будівельний ринок очікувано просів, і сталося це не тільки через пандемію коронавірусу, а й через економічну ситуацію в Україні, яка почала складатися ще до початку карантину. За прогнозами Віктора Лещинського, сфера комерційної нерухомості незначно уповільнить свій розвиток, а от сфера житлової забудови постраждає більше. До того ж, ситуація , коли пропозиція перевищує попит, склалася на ринку житлової нерухомості ще раніше.

Зростання вартості послуг на ринку комерційної нерухомості можна очікувати вже до осені.

Уповільнення в розвитку чекає на промислові об’єкти. Адже ця тенденція склалась протягом останніх кількох років. У промислові об’єкти кошти майже не вкладаються.

Жвавіше будуються об’єкти сільськогосподарського призначення, і існує тенденція, що в них продовжуватимуть вкладати кошти.

Також постраждають державні об’єкти.

На хорошому рівні йде тільки будівництво та ремонт доріг.

Проблеми довгобудів

Як не сумно це констатувати, але карантин спричинить появу нових довгобудів. Строки здачі об’єктів в експлуатацію затягнуться мінімум на рік.

Реформа  ДАБІ

Реформа системи ДАБІ має скоріше номінальний характер. Суттєвої різниці у тому, що було, і що буде, немає. Буде та ж сама ДАБІ, повноваження якої розділять між кількома новоствореними органами.

Повністю інтерв`ю можна подивитися тут