Віктор Лещинський: Треба максимально наблизитись до купівлі-реалізації майна в готовому стані

Ви зараз переглядаєте Віктор Лещинський: Треба максимально наблизитись до купівлі-реалізації майна в готовому стані

Як захистити права інвестора, прокоментував у інтерв’ю виданню Femida.ua очільник компанії ПРОЕКСП, президент Національного експертно-будівельного альянсу України Віктор Лещинський

В будівництві повинні трансформуватися відносини між замовниками і інвесторами, які повинні набути майнових прав. Це все робиться елементарно – шляхом залучення страхових компаній а краще – держави. Треба максимально наблизитись до купівлі-реалізації майна в готовому стані.

Весь цивілізований світ залучає до будівельних компаній банківські системи і страхові компанії. Якщо ви маєте на меті отримання майнових прав у будинку, офісі чи квартирі, ви кладете кошти на депозит в банк, який кредитує будівельну компанію за мінімальний відсоток. – зазначив Віктор Лещинський.

Ринок житла перенасичений – тисячі квартир стоять без власників. Треба припинити анархію в адмініструванні будівельників державними органами.

А ще – змінювати відношення людей до догляну за власним житлом, тому що за своїм будинком вони повинні доглядати самі – його утримання можна розглядати на муніципальному рівні, бо ви сплачуєте там податки, але зона відповідальності – на мешканцях особисто.

А на державному рівні – зробити хоча б базові обстеження будівель і споруд і розуміти, якою власністю управляє місто – його стан, оціночна вартість і перспективи, – констатував Лещинський.

Посилання на джерело