6 липня стартує експериментальний проєкт щодо запровадження першої черги Єдиної державної е-системи у сфері будівництва

Ви зараз переглядаєте 6 липня стартує експериментальний проєкт щодо запровадження першої черги Єдиної державної е-системи у сфері будівництва

1 липня Уряд прийняв постанову  «Про реалізацію експериментального проєкту щодо запровадження першої черги Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва».

Цей документ спільно розробили Мінцифра та Мінрегіон.

Проєктом постанови затверджено Порядок ведення першої черги Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва під час реалізації експериментального проекту, що визначає механізми функціонування першої черги Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (далі — Електронна система), з метою забезпечення створення, перегляду, відправлення, прийняття, збирання, внесення, накопичення, обробки, використання, розгляду, зберігання, захисту, обліку та надання інформації у сфері будівництва, а також порядок електронної взаємодії між фізичними та юридичними особами, державними органами, органами місцевого самоврядування, центрами надання адміністративних послуг, з метою отримання визначених цим Порядком послуг у сфері будівництва на період проведення експериментального проєкту.

Експериментальним проєктом передбачено створення та внесення відомостей до Реєстру будівельної діяльності першої черги Єдиної державної електронної системи в сфері будівництва.

Проєкт діятиме з 6 липня до 30 листопада 2020 року. А на постійній основі Електронна система має запрацювати з 1 грудня 2020 року, відповідно до положень Закону №199.

Зокрема, передбачається внесення до ЄДЕССБ відомостей про документи, які дають право на виконання підготовчих/будівельних робіт, засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, про містобудівні умови та обмеження, будівельні паспорти, про осіб, які отримали кваліфікаційний сертифікат, про проєктну документацію, звіти про результати експертизи проєктної документації на будівництво об’єктів тощо.

Так, вже з 01.07.2020 року всі органи містобудування та архітектури мають вносити в ЄДЕССБ графічні матеріали з будівельних паспортів та містобудівних умов та обмежень!

Також органам містобудування та архітектури рекомендовано забезпечити внесення до першої черги Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва містобудівних умов та обмежень, будівельних паспортів, які видані до запровадження такої електронної системи.

Документ містить вкрай важливий додаток — Таблицю співвідношення цільового призначення, переліків функціонального зонування територій та класифікатора будівель та споруд!

І ще один важливий додаток — Перелік критеріїв автоматичних перевірок.

Документом також вносяться зміни до цілої низки Постанов Кабінету міністрів України:

  • до Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, затвердженому постановою КМУ від 13.04.2011 р. №461 “Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів”;
  • до Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт, затвердженому постановою КМУ від 13.04.2011 р. №466 “Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт”;
  • до Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженому постановою КМУ від 11.02011 р. №560;
  • до постанови КМУ від 23.05.2011 р. №554 “Деякі питання професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури”.

 Детально про зміни тут!

Також документом затверджено Порядок проведення експериментального проекту щодо першої черги ЄДЕССБ та Порядок введення першої черги ЄДЕССБ.

Юрій БрикайлоDREAMDIM

Посилання на джерело