Альянс вдруге провів Вищу Раду експертних організацій

23 лютого відбулась чергова Вища Рада експертних організацій будівельної галузі. Це вже стало доброю традицією – щороку наприкінці лютого збиратися у готелі InterContinental Kyiv та обговорювати найгостріші питання, які хвилюють експертну спільноту.

У заході взяли участь представники експертних організацій, громадських організацій, діяльність яких пов’язана з будівництвом, міжнародних інституцій. Доєдналися до нас і народні депутати України, проєктувальники, архітектори, реставратори та усі ті, кому небайдужа доля галузі та хто працює заради її розвитку.

Під час заходу ми підбили підсумки роботи за 2020 рік та обмінялися думками щодо майбутнього галузі. А також запланували напрямки діяльності на поточний рік.

Минулий рік був насиченим на події. Ми провели величезну роботу із діджиталізації експертної спільноти. Кілька місяців тому отримали перший експертний звіт у цифровому форматі, що мінімізує затрати часу та унеможливлює його підробку. Загалом же, експертна спільнота почала потроху брати участь у саморегулюванні ринку. І це дуже важливо, оскільки за останні роки з’явилася чимала кількість експертних організацій. Конкуруючи між собою, деякі маневрують та недобросовісно виконують свої обов’язки. І на це потрібно впливати. Правила в роботі мають бути для всіх рівні.

Саме Вища рада експертів намагається об’єднатися для поліпшення якості роботи експертизи, економії бюджетних коштів та покращення самої якості будівництва. Тож працюємо для цього, вносячи зміни і у законодавче поле.

На засіданні приділили увагу і питанням впровадження інформаційних технологій у будівництві (BIM — Building Information Model), підняттю критеріїв експертних організацій та роботи на ринку, корупційним ризикам у галузі та шляхам їх подолання. З прекрасною презентацією щодо останніх питань виступив керівник проектів ГО «Разом проти корупції» Михайло Серебряков.

Також говорили про практику закупівель інтелектуальних послуг у будівництві (Святослав Абрамов, виконавчий директор ГО «CoST Ukraine»).

Йшлося і про саморегулювання галузі, зокрема роботу ініціативної групи з розвитку саморегулювання в Україні, яку очолює Павло Міхайліді.

Нових викликів до будівельної галузі, зокрема ЗУ «Про надання будівельної продукції на ринку» стосувалась презентація Сергія Рубальського, директора ТОВ «Глобал Сертифік» — партнера Альянсу.

Під час заходу підписали два Меморандуми про співпрацю.

Перший – з громадською організацією «Разом проти корупції», яку представляв на Вищій Раді керівник проектів Михайло Серебряков.

Другий Меморандум підписали з FIABCI-Ukraine, яку представляв Дмитро Ковганіч, президент FIABCI-Ukraine.

До речі, 23 лютого рішенням Ради директорів FIABCI International було затверджено на міжнародному рівні членство Альянсу у міжнародній федерації фахівців з нерухомості та у Світовій Раді експертів FIABCI International.

Ми вже певний час співпрацюємо з цими поважними організаціями і впевнені, що в подальшому співпраця тільки поглибиться.

Всі питання, яких торкнулися під час заходу, та відповідні рішення та ініціативи щодо них буде викладено в резолюції, яку отримають не тільки учасники заходу, а й ті представники експертної спільноти, які не змогли до нас долучитися. Резолюцію буде подано як офіційний документ для звернень Альянсу до органів виконавчої та законодавчої влади, як інструмент впливу на професійне середовище.

Працюємо разом заради розвитку!

керівник проектів ГО «Разом проти корупції» Михайло Серебряков – https://drive.google.com/file/d/1aWV3VBeHxb6LqWVoQ2N73KDI555rVEZ4/view?usp=sharing

Святослав Абрамов, виконавчий директор ГО «CoST Ukraine» — https://drive.google.com/file/d/15OzrlZdHkNBJraxBwhhnGH6hE_O_O37Q/view?usp=sharing

Сергій Рубальський, директор ТОВ «Глобал Сертифік» — https://drive.google.com/file/d/1TIg7PshWK7-jSKA12yPIufTDLkXCPc_y/view?usp=sharing

FIABCI international — https://issuu.com/katerynapylypchuk/docs/brochure_202020_20ukrainian_20version_20ok_20?ff