Допомагати постраждалим інвесторам відтепер буде Міжвідомча робоча група при Мінрегіоні

Ви зараз переглядаєте Допомагати постраждалим інвесторам відтепер буде Міжвідомча робоча група при Мінрегіоні

7 вересня у Мінрегіоні відбулось засідання Міжвідомчої робочої групи з питань сприяння постраждалим інвесторам у добудові об’єктів незавершеного житлового будівництва.

Співголовами групи є перший заступник Міністра розвитку громад та територій України Василь Лозинський та заступник Міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

Міжвідомчу групу утворено Постановою КМУ від 12 серпня 2020 року №714 і вона є тимчасовим консультативно-дорадчим органом Кабінету Міністрів України.

До складу групи входять представники Уряду, банківських установ, інвесторів об’єктів житлового будівництва, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, народні депутати.

Основними завданнями Міжвідомчої робочої групи є:

1) координація дій центральних і місцевих органів виконавчої влади з питань сприяння постраждалим інвесторам;

2) визначення механізму вирішення проблемних питань, що виникають у сфері захисту інтересів інвесторів;

3) удосконалення нормативно-правової бази у сфері захисту інтересів інвесторів об’єктів незавершеного житлового будівництва.

Під час засідання, що відбулося 7 вересня, йшлося про наступне:

«Необхідно виробити дієвий механізм для того, щоб ми на ділі могли вирішити питання постраждалих інвесторів та не допустити виникнення таких ситуацій в майбутньому. Кожна ситуація вимагає індивідуального підходу. Команда Мінрегіону має розуміння проблеми та певний зріз напрацювань, ми готові максимально працювати в рамках цієї групи, зокрема в частині підготовки нормативно-правової бази», – зазначив перший заступник Міністра розвитку громад та територій Василь Лозинський.

В ході засідання учасники обговорили проблемні питання добудови об’єктів незавершеного житлового будівництва, шляхи їх вирішення, а також сприяння постраждалим інвесторам.

«Маємо чітке завдання за 2 місяці напрацювати проекти законодавчих актів та нормативно-правових документів, які б унеможливили в майбутньому шахрайство з грошима інвесторів, а також сформувати дорожню карту тих проблемних об’єктів, які вже існують в Україні», – сказав Антон Геращенко.

Для забезпечення ефективної роботи Робочої групи під час засідання було створено підгрупи щодо розроблення механізму добудови проблемних об’єктів незавершеного житлового будівництва та посилення фінансового контролю за використанням коштів, інвесторів фізичних та юридичних осіб, залучених до будівництва об’єктів на чолі з головою Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку України, а також щодо підготовки змін в законодавство у сфері містобудівної діяльності щодо сприяння постраждалим інвесторам у добудові об’єктів незавершеного житлового будівництва на чолі з першим заступником Міністра розвитку громад та територій Василем Лозинським.

Засідання Міжвідомчої робочої групи відбуватимуться на постійній основі. До роботи підгруп залучені як представники органів влади, так і інвестори будівництва.

Посилання на джерело