Мінрегіон відзвітував за півріччя своєї роботи

Ви зараз переглядаєте Мінрегіон відзвітував за півріччя своєї роботи

Команда Мінрегіону повідомляє про здобутки та результати роботи за пріоритетними напрямками та сферами діяльності за шість місяців роботи Міністерства розвитку громад та територій України на чолі з Олексієм Чернишовим.

Станом на сьогодні сформовано нову територіальну основу для діяльності органів влади, на базовому рівні визначено адміністративні центри та затверджено території територіальних громад.

Це має особливе значення, адже попередній устрій не відповідав європейським нормам державотворення, які є пріоритетними для України.

Регіональний розвиток. Затверджено Державну стратегію регіонального розвитку на 2021 – 2027 роки.

Забезпечено реалізацію 53 проектів регіонального розвитку за рахунок секторальної підтримки ЄС, розблоковано реалізацію проектів у рамках Дунайської транскордонної програми.

Наразі змінено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки регіональної політики, та Порядок проведення конкурсного відбору проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу.

«Розробка та затвердження Нової Державної стратегії регіонального розвитку до 2027 року є значним  досягненням міністерства, яке принесе позитивні зрушення для всієї країни, – впевнений Олексій Чернишов. – Вперше ми застосували нові підходи до використання потенціалу регіонів відповідно до їх цілей та проблемних зон. Спираючись на такий підхід,  було визначено різні типи функціональних територій та прицільно сформульовано пріоритети розвитку кожного регіону,  що в процесі досягнення цілей  дасть нам змогу направляти державне фінансування саме на їх реалізацію».

Велику увагу команда Мінрегіону та особисто Міністр приділяють реалізації програми Президента «Велике будівництво», яка має на меті розбудову соціально-економічної інфраструктури у всіх регіонах України.

Станом на 1 вересня 2020 року в рамках  реалізації  програми завершено будівництво 113 об’єктів, з них –  71 школа, 22 дитячих садочки, 19 спортивних об’єктів та  2  іншого спрямування по всій Україні.

Будівельна готовність об’єктів «Великого будівництва» по всім регіонам складає 70% та вище.  Півроку Міністр розвитку громад та територій відвідує області України та особисто перевіряє хід реалізації програми, вже відвідав близько 100 об’єктів – шкіл, садочків, спортивних, доріг, приймальних відділень.

1 вересня, в День знань Олексій Чернишов відкрив дві школи на Донеччині, відбудовані в рамках реалізації «Великого будівництва». В фокусі уваги держави знаходяться Східні регіони країни, тому відкриття шкіл на Донеччині є прикладом консолідації зусиль заради соціально-економічного розвитку територій, зокрема, у забезпеченні високих стандартів освітнього процесу в кожній школі, незалежно від її розташування.

Мінрегіон  реформує систему державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду,  зокрема, створено Державну сервісну службу містобудування України (Держсервісбуд) та Державну інспекцію містобудування України (ДІМ), розпочато бета-тестування першої черги Єдиної електронної системи в сфері будівництва, до якої вже підключено понад 900 уповноважених органів.

Житлово-комунальне господарство та житлова політика – у зоні постійної уваги міністерства. В сфері ЖКГ Мінрегіон, за підтримки МФО в рамках реалізації проєктів у сфері енергоефективності, централізованого теплопостачання, водопостачання, водовідведення та реконструкції громадських будівель, надав допомогу 31 населеному пункту.

Мінрегіон запроваджує політику у напрямках, від яких великою мірою залежать розвиток країни та добробут кожного громадянина, тому невпинно напрацьовує шляхи та рішення для їх ефективного розвитку.

«Динаміка та швидкість руху, яку демонструє Мінрегіон сьогодні, є запорукою успіхів та позитивних результатів розвитку держави у наступний період», – підкреслює Олексій Чернишов.

Міністерство  продовжує тримати курс на євроінтеграцію: приєдналося до Зеленого курсу ЄС в частині енергоефективності в будівлях, централізованого теплопостачання, питного водопостачання, готується до підписання Угод з Європейським Інвестиційним Банком на суму 300 млн євро щодо термомодернізації публічних будівель.

«Команда Мінрегіону розбудовує країну, забезпечуючи її регіональний, інфраструктурний та проєвропейський розвиток» , – резюмує Міністр розвитку громад та територій України.

Посилання на джерело