Експерти з екології та санітарних норм можуть допомогти в підготовці приміщень для обсервації – Віктор Лещинський

Ви зараз переглядаєте Експерти з екології та санітарних норм можуть допомогти в підготовці приміщень для обсервації – Віктор Лещинський

Сьогодні голови райдержадміністрацій пропонують підготувати приміщення для лікування потенційних хворих, проте далеко не всі будівлі підходять за нормами безпеки.

«Представники будівельної експертизи готові підставити плече владі в ситуації, коли потрібна швидка підготовка приміщень для обсервації або надання медичної допомоги хворим COVID-19», — заявив Віктор Лещинський, президент Національного експертно-будівельного альянсу України і керівник незалежної експертизи ПРОЕКСП.

Голова експертного союзу нагадує про те, що за останні роки багато змінилося в ДБН (державних будівельних нормах), це пов’язано саме з безпекою експлуатації.

У той же час зараз приміщень, які б відповідали за всіма параметрами, вкрай мало. До цього додається також проблема відсутності системи санепідемслужби.

«Що може зробити експертне співтовариство? Перш за все надати експертів з питань екології та санітарних норм. Вони — фахівці найвищого рівня. Мають високу кваліфікацію, як в будівельній специфіці, так і в медичній»- вважає Віктор Лещинський. Саме вони можуть зараз консультувати в підготовці будівель для обсервації і надання допомоги людям з COVID-19.

Крім того, сьогодні актуальним може бути інвестиційний проект спільно з КНР з будівництва потужного медичного центру. Китайські партнери давно виходять з пропозиціями спільної роботи на будівельному ринку України. Зараз вони мають досвід і знання, критично важливі для України.

«Експертне співтовариство готове співпрацювати з владою, щоб допомогти українцям», — заявив Віктор Лещинський.

Посилання на джерело