На круглому столі обговорили правила гри у реставраційній галузі

Ви зараз переглядаєте На круглому столі обговорили правила гри у реставраційній галузі

12 травня відбувся круглий стіл “Технологія виконання реставраційних робіт – актуальна проблематика та значення в архітектурній реставрації”, який спільно організували та провели Національний експертно-будівельний альянс України та Альянс реставраторів історичних будівель України.

Перед початком круглого столу учасників привітав президент Національного експертно-будівельного альянсу України Віктор Лещинський.

Він підкреслив значення тематики заходу в контексті реалізації програми «Велика реставрація», в межах якої впродовж трьох років планується відреставрувати близько 150 культурних пам’яток в усіх регіонах України.

Основним аспектом успішної реалізації цієї програми є наявність у спеціалістів, які здійснюватимуть реставраційні роботи, необхідних знань щодо технології виконання реставраційних робіт.

Розповідали про тонкощі професії реставратора та відповідали на запитання аудиторії заступниця директора компанії «Реставратори старого Києва» Ольга Співак, інженер-проектувальник, фахівець з розробки технологій реставраційних робіт Ольга Тихонова, директор реставраційно-технологічного центру, інженер-проектувальник, фахівець з розробки технологій реставраційних робіт Аліса Святина, реставраторка Марія Борисенко та співзасновник художньо-реставраційної майстерні «GurinBrothers» Данило Гурін.

Розглянули ряд важливих тем, які стосуються складу та значення технології виконання реставраційних робіт, теорії її застосування в проектній документації, проблематики відповідності сучасних та історичних матеріалів. Фахівці також розповідали про те, як замовнику знайти відповідного фахівця, про ліцензування фахівців та шляхи подолання кадрового дефіциту у сфері реставраційних робіт.

Зустріч пройшла дуже змістовно, багато питань надходило від аудиторії, за що ми вдячні, адже тепер ще більш впевнені, що ця тема цікава і її потрібно розвивати надалі у наступних наших заходах.

Вдячні за співпрацю Альянсу реставраторів історичних будівель України та впевнені, що надалі ця співпраця тільки набиратиме обертів!

Реставруємо Україну разом!