Новий електронний реєстр будівельної діяльності вже працює

Ви зараз переглядаєте Новий електронний реєстр будівельної діяльності вже працює

Новий електронний реєстр будівельної діяльності вже повністю запущено, уряд продовжує працювати над реформою дозвільної системи у будівництві, щоб завершити її до кінця року.

Про це заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час години запитань до уряду.

«Я вам повідомляю, що повністю запущений новий реєстр ДАБІ, який уже стоїть на серверах держави і контролюється державними спецслужбами . Сьогодні його неможливо змінити, він повністю публічний — ви зараз відкрийте його і подивіться, скільки об’єктів за тиждень уже внесено – близько тисячі», — сказав Шмигаль.

Він додав, що наразі вже неможливо «домовитися» про введення в експлуатацію об’єктів, які були збудовані без дозволу, бо реєстр не дає цього зробити.

Прем’єр зазначив, що це було першим кроком реформи дозвільної системи у будівництві.

«Другий крок – (профільний) Комітет зареєстрував законопроєкт, який ми всіляко будемо підтримувати, щоб його винесли буквально на найближчі сесійні засідання. В цьому законопроєкті … білі прозорі учасники будівельного ринку дали свої пропозиції, як має працювати дозвільна система у сфері будівництва. Дозволів на початку, на вході, в принципі не має бути по концепції. Має бути так, як в усьому цивілізованому світі — прийняття в експлуатацію об’єктів, які безпечні для використання людьми. Це і є основа тієї реформи, яка уже прописана в законопроєкті. Ми цю реформу просуваємо, рухаємо і завершимо ще в цьому році як і обіцяли українцям», — резюмував він.

Посилання на джерело