Олексій Чернишов анонсував тотальну реорганізацію системи архбудконтролю: відповідний законопроєкт вже в Раді

Ви зараз переглядаєте Олексій Чернишов анонсував тотальну реорганізацію системи архбудконтролю: відповідний законопроєкт вже в Раді

Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов у своєму інтерв’ю виданню «Дзеркало тижня» розповів про підготовку ключових законопроєктів для впровадження реформи містобудування.

Мова йде насамперед про ключовий законопроєкт №5655 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності», який, за словами міністра, вже підтримали близько 150 народних депутатів. Зараз документ готується до голосування у Раді.

Проєкт закону передбачає лібералізацію процесу дозволів та оформлення будівництва, а також повну діджиталізацію взаємодії забудовника з дозвільними процесами.

Також міністр зробив акцент на посиленні відповідальності за підготовку проєктної документації та її експертизи.

«Будуть розширені повноваження органів місцевого самоврядування у питанні контролю над процесом будівництва. Плюс – запроваджено адміністративну та кримінальну відповідальність – зокрема й фізичних осіб – за правопорушення в цій сфері. Законопроєкт стосовно цього теж готується», – наголосив  Чернишов.