Оnline-конференція «Ринок будматеріалів в умовах карантину. Спільні заходи щодо оновлення нормативної бази»

Ви зараз переглядаєте Оnline-конференція «Ринок будматеріалів в умовах карантину. Спільні заходи щодо оновлення нормативної бази»

27 травня Всеукраїнська спілка виробників будматеріалів та Національний експертно-будівельний альянс України провели online-конференцію «Ринок будматеріалів в умовах карантину. Спільні заходи щодо оновлення нормативної бази».

Виконавчий директор Альянсу Олександр Пєтушков представив учасникам конференції перші практичні механізми переведення експертних висновків у цифровий формат. Уже в червні Альянс надасть у використання експертним організаціям два механізми: накладання цифрового підпису та печатки експерта на експертні звіти та систему захисту експертних висновків за допомогою унікальних DataMatrix-кодів за технологією Blockchain.

Під час конференції підвели підсумки та окреслили тенденції на ринку будматеріалів:

відчутне падіння – 5,5% за 1 квартал 2020 року, на фоні карантинних обмежень прогнозоване падіння на 25%. Продажі житла в цей період впали на 70-80%.

Також розглянули проекти законів та ДСТУ EN, що регулюють будівельний ринок, особливості в організації виробництва.

Окремо обговорили ризики законопроекту «Про надання будівельної продукції на ринку», йшлося про результати діяльності робочої групи Комітету ВРУ щодо опрацювання цього законопроекту, про вплив Регламенту 305/11 на ринок сухих будівельних сумішей.

Подібний захід в он-лайн форматі Спілка проводила вперше, до заходу приєдналися більше 80 фахівців з усієї України.