Переведення експертних висновків у цифровий формат є законним та правомірним

Ви зараз переглядаєте Переведення експертних висновків у цифровий формат є законним та правомірним

Працюючи над розробкою практичного механізму переведення експертних висновків у цифровий формат, Національний експертно-будівельний альянс України звернувся з запитом до Інституту держави і права імені В.М. Корецького НАН України щодо проведення правового експертного дослідження і надання фахового висновку стосовно цього питання.

Поштовхом до цього стала ситуація, коли країна опинилася на карантині, громадський транспорт був зупинений, і збір багатьох підписів експертів на експертному звіті перетворився на довгу та складну процедуру, яка затягувала у часі надання цієї послуги клієнтам.

Узагальнюючим висновком експертно-правового дослідження, яке провела ця поважна установа, стало наступне:

1) Переведення паперового документу в електронну форму та його подальше використання, надання копій з нього до контролюючих органів та відповідних інстанцій є законним та таким, що відповідає чинному законодавству України.

2) Експертний звіт у формі електронного документу, підписаного кваліфікованим електронним підписом з додаванням кваліфікованої електронної печатки, має необхідну юридичну силу, визначену для даної категорії документу.

3) Використання електронного підпису та електронної печатки головним експертом проекту, відповідальними експертами та керівником експертної організації на експертних звітах та додатках до них є правомірним та таким, що здійснене у порядку, передбаченому чинним законодавством України.

Отже, використання сучасного та зручного механізму накладання електронного підпису та  печатки на документ, який дозволяє економити час та зусилля усіх учасників, які беруть участь у його створенні, є законним та правомірним. Тому запрошуємо експертні організації звертатися до Національного експертно-будівельного альянсу України, ми допоможемо вам впровадити цю систему!

За посиланням можна знайти скорочену версію цього експертно-правового дослідження.