Підробка експертних звітів: чому це небезпечно і як з цим боротися?

Ви зараз переглядаєте Підробка експертних звітів: чому це небезпечно і як з цим боротися?

Останнім часом на ринку експертних послуг почастішали випадки підробки експертних звітів

Ця негативна тенденція може призвести до дуже небезпечних наслідків, адже на основі проєктної документації, яка не пройшла відповідну експертну перевірку, будуються будинки, школи, дитячі садочки тощо.

І такі об’єкти становлять потенційну загрозу для тих, хто у них перебуває. Можливо це і є однією з причин, чому останнім часом ми бачимо стільки трагічних випадків з руйнуванням будівель.

Як можна запобігти поширенню такої небезпечної тенденції як підробка експертних звітів? Національний експертно-будівельний альянс України запровадив ініціативу – цифровий захист експертних звітів.

Відповідна система генерує динамічні коди маркування з криптографічним захистом, які наносяться на експертні документи. Просканувавши цей код за допомогою мобільного додатку, можна перевірити автентичність документу та весь його життєвий цикл.

Таким чином система забезпечує однозначну ідентифікацію та верифікацію експертних висновків протягом всього їх життєвого циклу, їх реєстрацію, перевірку оригінальності та відповідності інформації, кодування та зберігання даних в BlockChain.

Це цілком незалежна система, яка не належить жодній із структур. Зберігання та захист даних здійснюється наскрізним шифруванням і запис в структурах BlockChain, які неможливо змінити або підробити. Все це унеможливлює незаконні дії з боку учасників ринку.

Важливо, що експертні організації вже активно впроваджують цю ініціативу Альянсу, аби захистити свою роботу та репутацію. Запрошуємо приєднуватися!