Світовий банк профінансує підготовку генпланів для 600 українських міст і громад

Ви зараз переглядаєте Світовий банк профінансує підготовку генпланів для 600 українських міст і громад

Україна планує підписати угоду зі Світовим банком про фінансування 600 комплексних планів просторового розвитку громад.  Їх громади повинні підготувати до 2024 року.

Про це повідомив заступник міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода під час презентації експертних рекомендацій “Як громадам управляти своєю територією в умовах ринку земель: 7 важливих кроків”.

Україна розраховує, що Світовий Банк надасть таку підтримку через свою основну кредитну установу — Міжнародний банк реконструкції та розвитку.

За словами за ступника міністра, Мінрегіон працює над тим, щоб органи місцевого самоврядування отримали доступ до різних джерел фінансування розроблення планів розвитку територій. Зокрема, на розгляді в Кабінеті Міністрів перебуває проєкт постанови про надання місцевим громадам держсубвенції на підготовку комплексних планів просторового розвитку.

Громади, які розраховують отримати субвенцію, мають уже зараз починати підготовчу роботу.

“Органи самоврядування територіальних громад повинні усвідомити, що без сучасної містобудівної документації жоден інвестор до них не прийде і жоден розвиток територій неможливий”, — наголосив Негода.

Він уточнив, що підготовці комплексних планів прострового розвитку має передувати інвентаризація всіх земель, реєстрація прав власності, внесення всіх необхідних відомостей до реєстрів й нанесення даних на електронні карти.

За інформацією Укрінформу