У Мінрегіоні хочуть розробити план провадження ВІМ-технологій у будівництві

Ви зараз переглядаєте У Мінрегіоні хочуть розробити план провадження ВІМ-технологій у будівництві

У 2020 році Мінрегіон планує скласти план поступового впровадження в українські реалії ВІМ-технологій у будівництві. Також розглядатиметься можливість впровадження інформаційного моделювання в будівництві у проектах, замовником яких буде держава

Про це повідомила Міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак під час науково-технічної конференції «Нові технології в будівництві. ВІМ. Досвід та перспективи впровадження будівельних інформаційних технологій».

За її словами, наступного року кошти Державного фонду регіонального розвитку в першу чергу будуть спрямовані на реалізацію проектів розвитку регіонального рівня. «Ми очікуємо, що серед проектів, поданих тергромадами будуть не лише невеликі проекти з термомодернізації чи капітального ремонту, а й проекти спрямовані на розвиток регіонів.

Наприклад, будівництво сучасного перинатального центру, лікарні, туристичного комплексу тощо. І саме такі проекти можуть стати пілотними щодо можливого впровадження інформаційного моделювання в будівництві. І хоча наразі є певні складнощі з уведенням ВІМ, нам би хотілось спробували протестувати їх», — сказала Альона Бабак.

Міністр наголосила, що наступного року у державному бюджеті передбачено 4,3 млрд грн на Фонд енергоефективності, який має спрямовувати кошти на термомодернізацію будівель.

Також понад 12 млрд грн закладено в бюджеті Мінрегіону на проекти регіонального розвитку. І всі ці проекти можна називати проектами держзамовлення. «Держава має підтримати реалізацію всіх цих проектів і передбачає достатньо велике фінансування. Водночас надзвичайно складно визначити доцільність та оптимальність витрачання державних коштів на ті чи інші проекти. Бо в нас не використовується такі сучасні технології, як ВІМ», — зазначила вона.

«Також у нас відсутня практика врахування вартості життєвого циклу об’єктів, при плануванні взагалі не враховується експлуатаційні витрати об’єкта. Але це надзвичайно важливий аспект доцільності того чи іншого технічного чи будівельного рішення.

Наприклад, у світі є багато інвесторів які пропонують ті чи інші технології з поводження відходами. Водночас ми не розуміємо, які технології доцільніше вибирати: спалювати сміття чи переробляти, тощо. Насправді проблема в тому, що має бути інформаційна модель, яка покаже нам весь життєвий цикл функціонування об’єкту — від будівництва до експлуатації. І лише на підставі такого моделювання можна визначити більш прийнятне інвестиційне рішення», — сказала Міністр.

Альона Бабак зазначила, що інструменти інформаційного моделювання стануть у нагоді не лише у будівництві:

«Якщо ми дивимось на всі політики, які формує та реалізує Мінрегіон, то майже скрізь можемо використовувати інструменти ВІМ. Це і житлова політика, і комплексні рішення з реформування сфери ЖКГ, і велика кількість водних проектів, і проекти пов’язані з енергоефективністю в будівлях».

За матеріалами Міністерства розвитку громад та територій України