У Мінрегіоні презентували стратегію на наступні 5 років

Ви зараз переглядаєте У Мінрегіоні презентували стратегію на наступні 5 років

Міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак презентувала план діяльності міністерства на 2019-2024 роки

Зокрема, міністерство готує Концепцію державної житлової політики, яка визначатиме пріоритети та конкретні кроки щодо вирішення системної проблеми забезпечення житлом людей, які цього потребують.

Також потребує вирішення питання забезпечення права на житло мешканців гуртожитків. Окрім того, міністерка зауважила, що у 2020 році необхідно почати займатися питанням визначення власника прибудинкової території багатоквартирних будинків, оскільки право власності на житло нерозривно поєднано з правом власності на землю.

Частина концепції житлової політики складатиметься з кроків щодо вирішення комплексної проблеми застарілого житлового фонду.

Ще один пріоритет  — запровадження розширеної відповідальності виробника у поводженні з побутовими відходами.

Для цього країні потрібен закон, який запровадив би принцип розширеної відповідальності виробника у поводженні з побутовими відходами, і виробники тари та упаковки фактично за свій кошт мали би встановлювати контейнери для роздільного збирання, за договорами з органами місцевого самоврядування сплачувати за їх вивіз і направляти на переробку.

Передати повноваження з регулювання тарифів на рівень громад – також одне з завдань міністерства. Для зниження комунальних платежів через заходи з енергоефективності держава пропонує українцям, як співвласникам, використовувати Фонд енергоефективності, який є інструментом державної підтримки.

Повністю ознайомитися з презентацією можна тут.