Нацбанк знизив облікову ставку до рекордних 13,5%

Ви зараз переглядаєте Нацбанк знизив облікову ставку до рекордних 13,5%

Нацбанк прийняв рішення з 13 грудня знизити облікову ставку до рівня дворічної давності — до 13,5% річних з 15,5% річних, на якому вона перебувала з 25 жовтня цього року. Про це йдеться в повідомленні центробанку

«Національний банк прискорює пом’якшення монетарної політики, оскільки стрімке зміцнення курсу гривні обумовлює більш швидке, ніж очікувалося, зниження інфляційного тиску», — йдеться в повідомленні.

За словами експертів, будь-яке зниження ставки — це добре. Її зниження обумовлене досягненням цільового рівня інфляції в 5% річних. Зниження облікової ставки безпосередньо впливає на вартість грошей в економіці (чим вище ставка, тим дорожче доступ до грошей).

Після сніженіяс ставки: кредити для фізосіб стануть дешевшими. Кредити для компаній теж подешевшають, але не відразу, тому що попит на них зараз істотно перевищує пропозицію банків.

Прибутковість ОВДП теж знизиться, але інтерес інвесторів до державних цінних паперів збережеться — ще вчора Мінфін без проблем продав чотирирічні облігації на 3 млрд грн з прибутковістю в 11,6% річних.

Правління Національного банку вважає, що новий знижений рівень облікової ставки не завадить підтримці інфляції близько до мети 5% і одночасно дозволить підтримати економічне зростання.

Регулятор нагадав, що згідно з жовтневим прогнозом, очікує зниження облікової ставки до 8%, проте в рамках чергового перегляду макроекономічного прогнозу в січні оприлюднить оновлений прогноз динаміки облікової ставки. У ньому будуть враховані, зокрема, вплив на майбутню інфляцію з боку споживчого попиту і ситуації на валютному ринку.

За матеріалами видання ZN,UA