В Одесі архітекторів та будівельників навчали будівельної грамотності

Ви зараз переглядаєте В Одесі архітекторів та будівельників навчали будівельної грамотності

В Одесі у вівторок, 10 грудня, вчили грамотності будівельників і районних архітекторів представники Національного експертно-будівельного альянсу України в Одеській ОДА

Для участі в семінарі запросили районних архітекторів і представників місцевих громад області. За словами президента альянсу Віктора Лещинського, проведення таких освітніх заходів особливо важливо зараз, коли проходить реформа децентралізації.

Реформа привела на місця мільярдні кошти. Але, за останньою статистикою, об’єднані територіальні громади використовують тільки від 30 до 50% коштів для капітальних вкладень. Ми проводимо такі освітні заходи, по-перше, для популяризації самої професії будівельника, а, по-друге, ми доносимо до замовників будівництва, капітального ремонту, реконструкції та реставрації всі новітні технології і все нові будівельні норми, — розповів Віктор Лещинський.

Одеса — це місто, де багато історичних ареалів. Це місто, де багато старовинних будівель. Пожежа в коледжі готельно-ресторанного бізнесу доводить, наскільки важливо бути максимально обізнаним в питанні попередження таких подій. Питання проектування систем пожежної безпеки — недругорядні, як кажуть зазвичай замовники, а першочергові, тому що стосуються життя і здоров’я людей, — зазначив Віктор Лещинський.

Відзначимо, що семінар пройшов за сприяння Одеської обласної державної адміністрації.

Сьогодні ми обговоримо питання містобудування — в першу чергу, необхідність розробки нових генпланів населених пунктів. На сьогоднішній день в області 80% територій не мають оновлених генпланів, — пояснив заступник голови Одеської ОДА Денис Ванаш.

Інші важливі питання пов’язані з передачею майна об’єднаним територіальним громадам.

Під час створення ОТГ відбудеться передача соціальних об’єктів і комунікацій на баланс громад. У цьому є свої особливості. Фахівці, які сьогодні виступлять на семінарі, розкажуть про ці особливості та нюанси представникам районної влади та місцевим архітекторам, — розповів Денис Ванаш.

Семінар пройшов у формі доповідей. Наприклад, начальник сектору з проведення експертизи ПРОЕКСП Володимир Ніколін розповів про нововведення та зміни в містобудівному законодавстві, експерт альянсу Андрій Можеенко — про енергоефективність проектів і енергетичних сертифікатах будівель, а співзасновниця громадської лабораторії «Час Надбання» Ольга Рутковська — про обмеження в будівництві, пов’язаних з охороною пам’яток.

Відзначимо, що Національний експертно-будівельний альянс проводить подібний семінар в Одесі вже вдруге. А по Україні — це вже 16-й семінар.

За матеріалами  інтернет-видання  «Українська служба інформації»

Посилання на джерело інформації