Відбулась Щорічна рада експертів будівельної галузі

27 лютого за ініціативи Національного експертно-будівельного альянсу України відбулась Щорічна рада експертів будівельної галузі України

Рада експертів зібрала для обговорення найгостріших проблем галузі керівників експертних організацій, які здійснюють експертизу проектів будівництва, а також народних депутатів України, представників громадських організацій у галузі будівництва та інших дотичних сфер.

Перед аудиторією виступив президент Національного експертно-будівельного альянсу  України Віктор Лещинський, який підкреслив: «Те, що вперше разом  зібралися для обговорення проблем галузі керівники провідних будівельних експертиз, які ведуть 70% ринку, говорить про готовність до реформування».

Народний депутат України, голова підкомітету з питань захисту інвестицій в об’єкти будівництва Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олександр Аліксійчук  у своєму виступі відмітив, що такі зібрання дуже важливі, адже допомагають формувати порядок денний галузі.

«Парламент  відкритий для ініціатив з боку професійної спільноти» ,- зазначив він.

Перед учасниками також виступив голова Громадської ради при Міністерстві розвитку громад та територій України Павло Міхайліді, на думку якого на зміну державному контролю має прийти саморегулювання, адже в сучасних умовах система держрегулювання вже неефективна.

Керівник філії «Київоблбудекспертиза» ДП «Київоблбудінвест» Володимир Ампілогов навів приклад  розвинутих країн, де особиста відповідальність експерта – головна гарантія довговічності та безпеки будівель. «В США та Німеччині немає ДАБІ, проте експерт  супроводжує проект від початку і до кінця», — сказав він.

Голова правління Асоціації експертів будівельної галузі  Ігор Власенко наголосив на тому, що потрібно боротися з явищем, коли хтось «хоче торгувати експертними висновками, переступаючи через професійні принципи».

Своїми виступами спікери окреслили загальну тематику заходу, після чого у дискусію активно включились інші учасники Ради експертів.

Питання, які обговорювались, стосувались  взаємодії між експертними організаціями різних форм власності, нормативно-правового забезпечення експертної діяльності, започаткування Вищої Ради керівників експертних організацій України, створення консультативного центру для проектувальників та інших важливих питань.

Окрім того, було презентовано дві ініціативи у сфері захисту ринку експертних послуг та стандартизації їх якості. Одна з них стосувалась захисту експертних висновків цифровим ідентифікатором на основі системи ScanDard (презентував керівник компанії-інтегратора системи Scandard Михайло Кука).

Друга – впровадження системи менеджменту якості для експертних організацій, яку на огляд аудиторії представила генеральний директор Центру розвитку якості Валентина Березан.

На основі результатів заходу буде підготовлено резолюцію, а також ряд звернень до профільного Міністерства та Комітету ВРУ.