Віктор Лещинський: «Аби відшкодувати збитки руйнування будинків від вибухів на газопроводах, потрібно звертатися за судовою будівельно-технічною експертизою»

Ви зараз переглядаєте Віктор Лещинський: «Аби відшкодувати збитки руйнування будинків від вибухів на газопроводах, потрібно звертатися за судовою будівельно-технічною експертизою»

Президент Національного експертно-будівельного альянсу України Віктор Лещинський долучився по скайпу до прямого етеру телеканалу «Україна24», який присвятили нещодавньому вибуху на газопроводі в селі Чабани, що на Київщині.

Хвиля вибуху, за словами місцевих жителів, нібито спричинила тріщини у їхніх оселях.

Віктор Лещинський зазначає, що останні кілька років ми спостерігали, як мінімум чотири випадки із вибухами на газопроводах по всій країні. Це, мабуть, пов’язано із застарілими трубами, які знаходяться на балансі Укртрансгазу чи газотранспортної системи України.

І їхньою модернізацією повинні займатися державні підприємства. А саме будівництво будь-яких споруд біля газопроводів має здійснюватися відповідно до державних санітарних норм.

«Насправді є державні санітарні норми, за якими будь-які об’єкти нерухомості, в тому числі житлові будинки, повинні знаходитися не ближче ніж за 300 метрів до центральних газогонів високого тиску. Саме ця відстань вважається безпечною, аби внаслідок ймовірної вибухової хвилі не руйнувалися будівлі. Нині ж багато об’єктів будується зі скороченням цієї санітарної норми. У такому випадку потрібно застосовувати такі заходи: бетонні стіни, огороджувальні системи, які і мають убезпечити при вибухових випадках», — говорить президент НЕБАУ.

Віктор Лещинський наголосив, що такі проблеми в основному трапляються через нехтування санітарних норм при розробці Генерального плану міст, містечок та сіл.
Також він порадив мешканцям постраждалих будинків звертатися до фахівців за судовою будівельно-технічною експертизою, у якій нададуть повні висновки щодо порушення норм в тій чи іншій ситуації.

Зокрема, і в тому, які збитки спричинила техногенна катастрофа їхнім будинкам. І цей документ стане підставою для виставлення рахунку для компенсації збитків на відновлення відповідного об’єкту.

Нагадуємо, що Національний експертно-будівельний альянс України порадить найкращих експертів для судової будівельно-технічної експертизи. З нами ви обов’язково переможете!

Пресслужба НЕБАУ

#вибухнагазопроводі #вибухгазу #судовабудівельнотехнічнаекспертиза #експертиза