Як зміниться отримання містобудівних дозволів після ліквідації ДАБІ

Ви зараз переглядаєте Як зміниться отримання містобудівних дозволів після ліквідації ДАБІ

Після ліквідації ДАБІ для представників будівельної галузі отримання дозволів спроститься, а сам процес зміниться.

Про це розповів глава Державної сервісної служби містобудування Олексій Башкіров.

«Уже з’явилося таке поняття як чек-лист. Ним передбачено вичерпний перелік документів для забудовника, що істотно полегшує процес отримання дозволів на початок будівельних робіт та введення об’єкта в експлуатацію», — зазначив Башкіров.

Він також підкреслив, що пріоритетом реформи є децентралізація і її підтримав бізнес на зустрічі з прем’єр-міністром, яка відбулася минулого тижня.

«За нашим планом органи місцевого самоврядування будуть займатися дозвільно-реєстраційними функціями, на себе їх також будуть перебирати ОТГ. Держсервісслужба матиме власні територіальні органи, де завжди можна буде отримати зручну консультацію, якщо будуть виникати питання щодо документів. А термін розгляду взагалі скоротився до 5 днів», — зазначив Башкіров.

Глава Держсервісслужби додав, що для бізнесу важливо в нове законодавство про регулювання містобудування внести принцип альтернативності у виборі органів для отримання дозволів.

«Представники галузі хочуть вибирати — отримувати дозволи в Державній сервісної служби, територіальних органах, або в органах місцевого самоврядування. Ми також виступаємо за такий принцип», — сказав Башкіров.

Тим часом відзначимо, що вже ДАБІ не виконує свої функції, а нові органи ще не почали повноцінну роботу, в сфері будівництва спостерігається справжній хаос.

Наприклад, влада Бердянська скаржиться, що через реформу ДАБІ не може вплинути на незаконне будівництво. У будівлі, яке знаходиться в історичному ареалі міста, без всяких документів і в порушення всіх архітектурних норм ведеться будівництво незрозумілого вигляду мансарди.

Зокрема, користуючись тим, що ДАБІ знаходиться в стадії реорганізації, деякі громадяни дозволяють собі такі речі.

Посилання на джерело