Професійна атестація, E-construction та ДІАМ: що хвилює експертну спільноту

Ви зараз переглядаєте Професійна атестація, E-construction та ДІАМ: що хвилює експертну спільноту

На черговому засіданні Вищої Ради експертних організацій будівельної галузі, обговорювалися актуальні питання, які стосуються діяльності експертних організацій.

Одне з таких питань – зміни до Порядку професійної атестації, нові підходи до експертних організацій і експертів у контексті законопроектів №5655 та №5877. З роз’ясненням цього питання виступив Ігор Власенко, голова правління Асоціації експертів будівельної галузі. Ми вдячні Асоціації за постійну співпрацю та участь у наших заходах!

Перед засіданням ми звернулися до експертних організацій з проханням підготувати питання стосовно роботи у Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва. Відповісти на ці запитання запросили одного з проектних менеджерів системи Олександра Гончаренка.

Вже є перші результати роботи експертних організацій у E-construction. Ця система сучасна, зручна та відповідає потребам суспільства щодо переведення послуг у максимально зручну для споживачів форму.

Але, як і все нове, вона проходить період адаптації. E-construction вже пройшла тестовий режим і на даний момент працює у версії дослідної експлуатації. Під час заходу обговорили аспекти системи, які, на думку експертних організацій, потребують удосконалення.

Олександр Гончаренко відповів на питання експертних організацій та розповів, які зміни чекають на E-construction найближчим часом. Зокрема, торкнувся аспектів взаємодії експертизи та новоствореної Державної інспекції з архітектури та містобудування.

Ще раз запрошуємо експертів, які працюють в у E-construction, надсилати свої запитання щодо роботи системи. Ми їх узагальнимо та винесемо розгляд розробників: Мінрегіону та Мінцифри.